+48 61 814 36 31 info@rol-invest.pl


Kosiarka Kubota GR 1600 drugiej generacji.

Idealne rozwiązanie na duże powierzchnie. Tam gdzie kosiarki na silniku benzynowym przestają dawać rade z pomocą przychodzą profesjonalne rozwiązania z kraju kwitnącej wiśni. Kosiarki KUBOTA z serii GR cieszą użytkownika nie tylko ładnym i nowoczesnym wyglądem, ale także dużą wydajnością. Jak każda kosiarka japońskiego producenta, także KUBOTA GR 1600 II jest wyposażona w 13,5 konny silnik Diesla chłodzony cieczą. Jest to jedna z najbardziej ekonomicznych jednostek, która w sprzyjających warunkach spala zaledwie 0,5 l ropy na godzinę pracy. W tym samym czasie jej benzynowy odpowiednik „weźmie” minimum 3l!. Mimo, iż kosiarka GR 1600 z zewnątrz nie wiele różni się od tzw. kosiarek marketowych, to rozwiązania zastosowane „wewnątrz” pozwalają mówić o niej jako maszynie w pełni profesjonalnej.

Kubota GR1600

Nowy lepszy kosz!

kosz kuboa gr1600

Nowy kosz jest lżejszy i łatwiejszy w obsłudze. Górna pokrywa otwiera się teraz szerzej ułatwiając codzienną konserwację urządzenia. Ponadto dźwignia opróżniania kosza została wyposażona w specjalną pneumatyczną sprężynę ułatwiającą jego opróżnianie. Dzięki powiększonej pojemności do 370 litrów przestoje n opróżnianie trawy są rzadsze. Konstruktorzy Kuboty w nowym modelu poszerzyli, także kanał wylotowy minimalizując ryzyko jego zatkania. Specjalna dźwignia umieszczona  blisko prawej ręki operatora pozwala wydalać nadmiar trawy z kanału bez konieczności schodzenia z maszyny.

Deflektor.

deflektor gr 1600

 

 

 

Deflektor może zostać zamontowany opcjonalnie zamiast kosza na trawę. Dzięki niemu możemy możemy kosić nieużytki, a skoszony pokos i pył zostanie równomiernie rozłożony za tylną osią kosiarki.

 

 

 

 

SILNIK KUBOTA

Silnik Kubota Gr 1600 II

 

 

Wydajny, wysokoprężny silnik o mocy 13,5 konia mechanicznego, może bez wstydu konkurować z 20 konnym silnikiem benzynowym. 18 litrowy zbiornik paliw pozwala na pracę przez cały dzień bez konieczności schodzenia z maszyny. Silnik ten poza wymianami oleju i filtra, nie wymaga specjalnej konserwacji. Biorąc pod uwagę jakość wykonania, ekonomię i koszty eksploatacji, otrzymujemy doskonały stosunek ceny do jakości.

 

 

 

Profesjonalne Rozwiązania

napęd hydrostatyczny kubota

Przy pomocy jednego pedału, możemy w łatwy i pewny sposób kontrolować prędkość jazdy zarówno do przodu jak i do tyłu. Maksymalna prędkość jazdo to 10km/h i przy sprzyjających warunkach jest to również prędkość z którą możemy pracować!

W przeciwieństwie do kosiarek spalinowych, gdzie noże napędzane są za pomocą pasków w Kubocie GR1600 II pracuje wał napędzany sprzęgłem wielotarczowym. Jedyny pasek chodzi w jednej płaszczyźnie na decku kosiarki.

udogodnienia Kubota GR1600

1. Łatwa kontrola regulacji wysokości za pomocą poręcznego pokrętła.

2. Złączka do czyszczenia kosiska

3. Wspomagana gazowo dźwignia opróżniania kosza.

4. Ultra-wytrzymały, sześciokątny pasek napędu noży.

Rol Invest
Skórzewo, ul. Krótka 30
60-185 Poznań

tel/fax:
+48 61 814 36 31

e-mail:
info@rol-invest.pl